Türkiye’nin Ekonomi Politiği: Beklentiler, Riskler ve Fırsatlar

1946 yılında Washington D.C.'de kurulan ve Ortadoğu odaklı en eski düşünce kuruluşu Middle East Institute ile IstanPol ortaklığında başlayan Türkiye'de Toplumsal ve Siyasal Dönüşümün Dinamikleri başlıklı etkinlik serisinin ikincisi, "Türkiye'nin Ekonomi Politiği: Beklentiler, Riskler ve Fırsatlar " başlığıyla 30 Mart 2021 Salı (TSİ) saat 17.00'da düzenlenecek. IstanPol’ün üç önemli raporuna imza atan Doç. Dr. Ayşe Aylin Bayar, Prof. Dr. Haluk Levent ve Prof. Dr. Öner Günçavdı’nın konuşmacı olarak katılacağı toplantı, MEI Türkiye Programı Direktörü Dr. Gönül Tol tarafından modere edilecek.

Türkiye ekonomisinin yapısal sorunları nelerdir? Başkanlık sistemine geçiş Türkiye’nin ekonomi politikalarında ne gibi kırılmalar yarattı? COVID-19’un Türkiye’de mevcut ekonomik eşitsizliklere nasıl bir etkisi oldu? COVID-19 sürecinde derinleşen ekonomik problemlerin uzun süreli bir bunalıma dönüşmemesi için ne tür tedbirler alınabilir? Türkiye ekonomisini uzun vadede güçlü kılacak önlemler nelerdir, potansiyel yatırım alanları ve kaynak yaratma stratejileri neler olabilir?


Bu sorular ışığında Türkiye ekonomisinin son yirmi yıldaki dönüşümüne ve COVID-19’un derinleştirdiği sorunlara odaklanacak toplantıda Bayar, Levent ve Günçavdı’nın IstanPol için hazırlamış olduğu politika raporları ele alınacak.


Toplantıya kayıt yaptırmak için lütfen tıklayınız.


IstanPol-MEI ortaklığı ile toplantı serisi: Türkiye'de Toplumsal ve Siyasal Dönüşümün Dinamikleri

Politika raporlarına erişmek için lütfen tıklayınız.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü’nün (IstanPol) İstanbul’daki merkez ofisinde 1 Eylül 2022 itibari ile istihdam edilmek üzere çalışmalarımıza destek olacak bir ofis koordinatörü arıyoruz. Ofis