Karşılaştırmalı Siyaset Atölyesi (6): Türkiye'de Kutuplaşma ve Elitler

En son güncellendiği tarih: Şub 1

Karşılaştırmalı Siyaset Atölyelerinin altıncısında Doç. Dr. Evren Balta ve Doç. Dr. Senem Aydın-Düzgit’in makaleleri üzerinden Türkiye’de kutuplaşma ve elitlerin kutuplaşmanın nedenleri üzerindeki görüş ayrılıkları ele alındı.

Karşılaştırmalı Siyaset Atölyesinin altıncısı İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü ve Boğaziçi Üniversitesi İnsani Gelişme Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğinde 19 Şubat 2019’da Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. 


Özyeğin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Evren Balta ve Sabancı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Senem Aydın-Düzgit'in birlikte kaleme almış oldukları "When elites polarize over polarization: Framing the polarization debate in Turkey" adlı makale, yazarların katılımı ile tartışıldı. IstanPol araştırmacılarından Tuğçe Erçetin'in tartışmacı olarak yer aldığı atölye Doç. Balta ve Doç. Aydın-Düzgit'in kısa sunumlarının ardından katılımcıların soruları ile devam etti.İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü

Caferağa Mah. Muvvakithane Cad. Çakıroğlu İş Merkezi No: 26/61

Kadıköy - İstanbul