IstanPol 2020-2021 Staj Programı başvuruları başladı

İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü (IstanPol) Ekim 2020- Şubat 2021 dönemi için;

* dış politika

* insani ve toplumsal kalkınma

* demokratikleşme

programları için staj başvuruları 27 Eylül 2020 tarihine kadar açıktır. Her programa bir stajyer kabul edilecektir.

IstanPol Staj Programı

IstanPol, demokratikleşme, insani ve toplumsal kalkınma ve dış politika alanlarında araştırma ve uzmanlığa dayalı politika önerileri üreterek bunları kamuoyu ile paylaşan bir düşünce kuruluşudur. IstanPol uzman kadrosu ve geniş akademik ağı ile alanında yetkin isimlerle çalışırken geleceğe yönelik uzman kadrolarını da yetiştirmeyi hedefler.

IstanPol staj programı ile stajyerlerin,

düşünce kuruluşlarının işleyişi hakkında fikir edinmesi,

düşünce kuruluşlarında ekip çalışması ve bilgi üretim süreçlerinin işleyişine tanıklık etmesi,

ekip çalışmasına katkıda bulunması,

araştırma projelerinin yürütülmesine katkıda bulunması,

politika önerisi geliştirme konusunda bilgi sahibi olması hedeflenmektedir.

Staj programımız süresince stajyerler organizasyon, idari ve araştırma temelli çalışmalarda yer alırlar. İlgili organizasyon ve araştırmaların detaylarına web sitemizden erişebilirsiniz.

2020-2021 Staj Başvuruları

İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü (IstanPol) Ekim 2020- Şubat 2021 dönemi için;

*dış politika,

*insani ve toplumsal kalkınma

*demokratikleşme

programları için staj başvuruları 27 Eylül 2020 tarihine kadar açıktır. Her bir programa bir stajyer kabul edilecektir.

IstanPol’ün araştırma programlarına dair detaylı bilgiye web sitemizden erişebilirsiniz: https://www.istanpol.org/programlar

Staj programımız üniversitelerin siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, sosyoloji, iktisat alanlarında lisans (3 veya 4. sınıf öğrencileri) ve yüksek lisans eğitimine devam eden öğrencilere açıktır.

Başvuru:

Başvuruların aşağıda istenen belgelerle birlikte info@istanpol.org adresine 27 Eylül 2020 Pazar gününe kadar gönderilmesi gerekmektedir.

Motivasyon mektubu: IstanPol staj programına başvuru motivasyonunuzu ve seçeceğiniz araştırma birimine (dış politika, insani ve toplumsal kalkınma, demokratikleşme) olan özel ilginizi en fazla 750 kelime ile açıklayınız.

CV: CV’nizde ihtiyaç duyulduğunda erişmek üzere akademik olarak size referans olabilecek iki öğretim üyesinin ismini ve iletişim bilgilerini belirtiniz.

Lütfen e-mailinizin başlığını “IstanPol Staj Programı 2020 - Başvurulan Program” şeklinde belirtiniz (Örn: “IstanPol Staj Programı 2020 - Dış Politika). Araştırma programlarının yalnızca biri için başvurunuz. Birden fazla program için yapılan ve program ismi belirtilmeyen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Önemli Not: IstanPol COVID-19’un gerektirdiği önlemler çerçevesinde 2020-2021 Güz dönemi tüm faaliyet ve toplantılarını online gerçekleştirecektir. Stajyerlerin de bu süreçte uzaktan çalışmaları beklenmektedir.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü’nün (IstanPol) İstanbul’daki merkez ofisinde 1 Eylül 2022 itibari ile istihdam edilmek üzere çalışmalarımıza destek olacak bir ofis koordinatörü arıyoruz. Ofis