Dış Politika Toplantıları (3): Türkiye'nin Yol Ayrımı ve Rusya'nın Yaklaşımı

Güncelleme tarihi: 1 Şub 2020

Heinrich Böll Stiftung Türkiye Temsilciliği ile beraber düzenlediğimiz kapalı yuvarlak masa toplantıları serisi Foreign Policy Talks'ın üçüncüsü 15 Mayıs 2019'da İstanbul'da düzenlendi. Toplantıya konuşmacı olarak Rusya Bilimler Akademisi, Avrupa Enstitüsü'nden Dr. Alekasandr Şumilin katıldı.

Güncel dış politika konularını ele alıp, hali hazırda yürütülen tartışmalara politika önerileri üreterek katkıda bulunmayı amaçladığımız yuvarlak masa toplantıları serisi Foreign Policy Talks'ın üçüncüsünde Rusya'nın Türkiye ile olan ilişkilerinin merkezindeki konulara genel yaklaşımı ele alındı. Rus Ortadoğu politikası uzmanı Dr. Aleksandr Şumilin'in konuşmacı olarak katıldığı toplantı, Yönetim Kurulu Başkanımız Edgar Şar tarafından modere edildi.


IstanPol ve Heinrich Böll Stiftung Türkiye Temsilciliği'nden araştırmacı ve koordinatörlerin de yer aldığı toplantıya, birçok akademisyen, dış politika uzmanı ve gazeteci de katıldı. Toplantı Şumilin'in sunumunun ardından başlayan tartışma ile sona erdi.


Seminerin raporuna buradan ulaşabilirsiniz.Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü’nün (IstanPol) İstanbul’daki merkez ofisinde 1 Eylül 2022 itibari ile istihdam edilmek üzere çalışmalarımıza destek olacak bir ofis koordinatörü arıyoruz. Ofis