Dış Politika Toplantıları (2): İran & Orta Doğu Politikası

Güncelleme tarihi: 1 Şub 2020

Heinrich Böll Stiftung Türkiye Temsilciliği ile beraber düzenlediğimiz kapalı yuvarlak masa toplantıları serisi Foreign Policy Talks'ın ikincisi 26 Şubat 2019'da İstanbul'da düzenlendi. Toplantıya konuşmacı olarak Brookings Institution'dan İran uzmanı Dr. Ali Fathollah-Nejad katıldı.

Güncel dış politika konularını ele alıp, hali hazırda yürütülen tartışmalara politika önerileri üreterek katkıda bulunmayı amaçladığımız yuvarlak masa toplantıları serisi Foreign Policy Talks'ın ikincisinde İran'ın iç ve dış politikalarının bölgesel ve küresel aktörlerin Ortadoğu politikalarına etkileri ele alındı. Brookings Doha Merkezi'nin İran uzmanı Dr. Ali Fathollah-Nejad'ın konuşmacı olarak katıldığı toplantı, Akademik Direktörümüz Alphan Telek tarafından modere edildi.


IstanPol ve Heinrich Böll Stiftung Türkiye Temsilciliği'nden araştırmacı ve koordinatörlerin de yer aldığı toplantıya, birçok akademisyen, dış politika uzmanı ve gazeteci de katıldı. Toplantı Ali Fathollah-Nejad'ın sunumunun ardından başlayan tartışma ile sona erdi.


Seminerin raporuna buradan ulaşabilirsiniz.


Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü’nün (IstanPol) İstanbul’daki merkez ofisinde 1 Eylül 2022 itibari ile istihdam edilmek üzere çalışmalarımıza destek olacak bir ofis koordinatörü arıyoruz. Ofis