Dış Politika Toplantıları (1): Aşırı Sağın Yükselişi ve Dış Politika - Avrupa & Türkiye

Güncelleme tarihi: 1 Şub 2020

Heinrich Böll Stiftung Türkiye Temsilciliği ile beraber düzenlediğimiz kapalı yuvarlak masa toplantıları serisi Foreign Policy Talks'ın ilki 14 Kasım 2018'de İstanbul'da düzenlendi. Toplantıya konuşmacı olarak Varşova Üniversitesi'nden Dış Politika Analisti Edit Zgut katıldı.

Güncel dış politika konularını ele alıp, hali hazırda yürütülen tartışmalara politika önerileri üreterek katkıda bulunmayı amaçladığımız yuvarlak masa toplantıları serisi Foreign Policy Talks'ın ilkinde yükselen aşırı sağ hareketlerin ülkelerinin dış politikalarına etkileri ele alındı. Macaristan ve Polonya örneklerini yakından tanıyan Varşova Üniversitesi'nden Dış Politika Analisti Edit Zgut'un konuşmacı olarak katıldığı toplantı, Genel Direktörümüz Seren Selvin Korkmaz tarafından modere edildi.


IstanPol ve Heinrich Böll Stiftung Türkiye Temsilciliği'nden araştırmacı ve koordinatörlerin de yer aldığı toplantıya, birçok akademisyen, dış politika uzmanı ve gazeteci de katıldı. Toplantı Edit Zgut'un sunumunun ardından başlayan tartışma ile sona erdi.


Seminerin raporuna buradan ulaşabilirsiniz.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü’nün (IstanPol) İstanbul’daki merkez ofisinde 1 Eylül 2022 itibari ile istihdam edilmek üzere çalışmalarımıza destek olacak bir ofis koordinatörü arıyoruz. Ofis