Dış Politika Toplantıları (8): Kıbrıs Sorununda Sırada Ne Var?

Heinrich Böll Stiftung Derneği ile beraber düzenlediğimiz kapalı yuvarlak masa toplantıları serisi Foreign Policy Talks'ın sekizincisinde Doğu Akdeniz'deki gerilim ve KKTC'deki seçimlerin ardından yeniden gündemde üst sıralara tırmanan Kıbrıs sorununun geleceği ele alındı. KKTC Eski Dışişleri Bakanı Av. Emine Çolak, PRIO Kıbrıs Araştırma Merkezi'nin Direktörü Harry Tzimitras ve Kıbrıs sorunu ile ilgili araştırmalarıyla bilinen London School of Economics'ten Prof. James Ker-Lindsay'in konumacı olarak katıldığı toplantı COVID-19 salgını sebebiyle alınan önlemler çerçevesinde online olarak düzenlendi.

Güncel dış politika konularını ele alıp, hali hazırda yürütülen tartışmalara politika önerileri üreterek katkıda bulunmayı amaçladığımız yuvarlak masa toplantıları serisi Foreign Policy Talks'ın yedincisinde seçimleri Başkan Trump'ı mağlup ederek kazanan Joe Biden'ın yönetiminin Türkiye ve Ortadoğu politikası ele alındı.


IstanPol ve Heinrich Böll Stiftung Türkiye Temsilciliği'nden araştırmacı ve koordinatörlerin de yer aldığı toplantıya, Türkiye'den ve uluslararası kuruluşlardan birçok akademisyen, dış politika uzmanı, diplomat ve gazeteci de katıldı. Toplantı Av. Emine Çolak, Harry Tzimitras ve Prof. James Ker-Lindsay'in sunumlarının ardından başlayan tartışma ile sona erdi.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü’nün (IstanPol) İstanbul’daki merkez ofisinde 1 Eylül 2022 itibari ile istihdam edilmek üzere çalışmalarımıza destek olacak bir ofis koordinatörü arıyoruz. Ofis