Dış Politika Toplantıları (7): ABD'nin Türkiye ve Ortadoğu Politikasında Sırada Ne Var?

Heinrich Böll Stiftung Derneği ile beraber düzenlediğimiz kapalı yuvarlak masa toplantıları serisi Foreign Policy Talks'ın yedincisinde Biden Yönetimi döneminde Türkiye-ABD İlişkilerini belirleyecek temel konular ele alındı. Toplantı COVID-19 salgını sebebiyle alınan önlemler çerçevesinde online olarak düzenlendi.

Güncel dış politika konularını ele alıp, hali hazırda yürütülen tartışmalara politika önerileri üreterek katkıda bulunmayı amaçladığımız yuvarlak masa toplantıları serisi Foreign Policy Talks'ın yedincisinde seçimleri Başkan Trump'ı mağlup ederek kazanan Joe Biden'ın yönetiminin Türkiye ve Ortadoğu politikası ele alındı.


IstanPol ve Heinrich Böll Stiftung Türkiye Temsilciliği'nden araştırmacı ve koordinatörlerin de yer aldığı toplantıya, Türkiye'den ve uluslararası kuruluşlardan birçok akademisyen, dış politika uzmanı, diplomat ve gazeteci de katıldı. Toplantı konuşmacıların sunumunun ardından başlayan tartışma ile sona erdi.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü’nün (IstanPol) İstanbul’daki merkez ofisinde 1 Eylül 2022 itibari ile istihdam edilmek üzere çalışmalarımıza destek olacak bir ofis koordinatörü arıyoruz. Ofis