17 Ekim Çar

|

Kadir Has Üniversitesi

Karşılaştırmalı Siyaset Atölyesi (3)

Karşılaştırmalı Siyaset Atölyeleri'nin üçüncüsünde Dr. Ayşecan Terzioğlu’nun “The banality of evil and the normalization of the discriminatory discourses against Syrians in Turkey” adlı makalesini tartışacağız.

Karşılaştırmalı Siyaset Atölyesi (3)

Saat ve Yer

17 Eki 2018 16:00 – 18:00

Kadir Has Üniversitesi, Cibali Mahallesi, Kadir Has Cd., 34083 Fatih/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü (IstanPol) ve Kadir Has Üniversitesi Türkiye Çalışmaları Merkezi işbirliğinde düzenlenen Karşılaştırmalı Siyaset Atölyelerinin üçüncüsünde Dr. Ayşecan Terzioğlu’nun “The banality of evil and the normalization of the discriminatory discourses against Syrians in Turkey” adlı makalesini tartışacağız.

Karşılaştırmalı Siyaset Atölyesi yüksek lisans, doktora öğrencileri ile doktora sonrası araştırmacılara yönelik periyodik aralıklarla düzenlenmesi planlanan bir tartışma grubudur. Söz konusu atölyeler kapsamında güncel makalelerin teorik ve metodolojik boyutlarının yazarlarının da katılımıyla tartışılmasının yanı sıra akademik fikir döngüsünün canlandırılması hedeflenmektedir.

Dr. Terzioğlu’nun makalesini sunacağı ve İstanPol araştırmacılarından Tuğçe Erçetin’in tartışmacı olacağı atölyede konuşmacı ve tartışmacının kısa sunumlarının ardından katılımcıların sorularına yer verilecektir. Bu çerçevede, katılımcıların da atölyede tartışılacak makaleyi okuması ve tartışmaya aktif katılımı beklenmektedir.

Makaleye erişmek için tıklayınız: https://www.academia.edu/37279681/The_banality_of_evil_and_the_normalization_of_the_discriminatory_discourses_against_Syrians_in_Turkey

Atölye hakkındaki sorularınız için: info@istanpol.org

Başvuru için: https://goo.gl/forms/Wz8XDjmRttG0pEkD3

Yer: Kadir Has Üniversitesi, Cibali Kampüsü, B-522

Tarih: 17 Ekim 2018 (Çarşamba)

Saat: 16:00 - 18:00

Bu Etkinliği Paylaş