13 Kasım Çar

|

Boğaziçi Üniversitesi Özger Arnas Salonu

Güncel Politika Seminerleri (1): ABD Seçimleri, Yeni Arayışlar ve Popülizmin Geleceği

Boğaziçi Üniversitesi İnsani Gelişme UYGAR Merkezi ile birlikte düzenlediğimiz Güncel Politka Seminerleri'nin ilkinde ABD seçimlerine odaklanarak popülizmin geleceğini tartışıyoruz. Not: Boğaziçi Üniversitesi'nden olan katılımcıların kayıt yaptırması zorunlu değildir.

Güncel Politika Seminerleri (1): ABD Seçimleri, Yeni Arayışlar ve Popülizmin Geleceği

Saat ve Yer

13 Kas 2019 15:30 – 17:00

Boğaziçi Üniversitesi Özger Arnas Salonu, Bebek, 34342 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Boğaziçi Üniversitesi İnsani Gelişme UYGAR Merkezi ile birlikte düzenlediğimiz Güncel Politka Seminerleri'nin ilkinde ABD seçimlerine odaklanarak popülizmin geleceğini tartışıyoruz. Akademisyenler Doç. Evren Balta ve Soli Özel'in katılacağı semineri siyaset bilimci Doç. Zeynep Kadirbeyoğlu modere edecek.

Gittikçe yaygınlaşan ve farklı coğrafyalarda - ülkelerde siyasete damgasını vuran popülizm dünyada birbirini tetikleyen iki kavramı öne çıkarttı: belirsizlik ve tedirginlik. 2020 Kasım ayında ABD yeni başkanını seçerken birbirinden farklı yeni sorular önem kazanacak, bu soruların en başında son zamanlarda siyaseti ve siyasetin dilini şekillendiren gerçek-sonrası dönemin geleceğinin ne olacağı da yer alıyor. Günlük, saatlik, hatta dakikalık değişen kararların karşısında yeni arayışların neler olduğu/olacağı da başka bir soru olarak gündemde. Tüm bu kaotik deneyimlerin anlaşılması ve çözümlenmesi için Soli Özel ve Evren Balta'nın anlatacaklarına başvuruyoruz.  

Not: Boğaziçi Üniversitesi'nden olan katılımcıların kayıt yaptırması zorunlu değildir. 

Bu Etkinliği Paylaş